Anasayfa / Müzik Birebir Özel Ders

Müzik Birebir Özel Ders

Müzik – Musiki

Müzik Birebir Ders denildiğinde ilk akla gelen “Müzik nedir?” sorusunun cevabını vermek isabetli olacaktır.

Müzik kültürümüzün bir parçası olup, Güzel sanatların bir dalı olmakla beraber majör bir durum çok önemlidir. Evrensel bir dildir. En güzel şekilde duygu ve düşüncelerimizi ifade etme aracıdır. Başarı için kaçınılmaz bir stratejidir.

İnsan en güzel bir enstrümandır. Kendini Keşfetmekle Mükelleftir. Bunun en kolay yolu ise  kendimizle bir bağ kurarak ve bir enstrüman çalmaktır. İyi bir müzikolog dan Müzik Birebir Ders almak Başarı için en basit ve en keskin yol olacaktır.

Müzik İnsanların hayatında, sosyal yaşamda farkın dalık ve fark yaratıyor. Aklı iyi kullanmanın yöntemlerini, Zekayı açarak Beş duyuyu ve ortak duyuyu harekete geçirip lobların ve anatomik sistemin düzenli çalışmasını sağlıyor. Böylece Sosyal yaşamda ve tüm derslerimizde ve gelecekte başarıya daha kolay ulaşmamızı sağlıyor.

Dünyanın en başarılı insanlarının Müzikle ilgilendiği ve bir enstrüman çaldığı gerçekliği herkes tarafından bilinmektedir.

Müzik Birebir Özel Ders
Musiki Özel Ders Öğretmeni

Müzisyen Nedir?

Amatör ve Profesyonelce müzikle uğraşan kişiler bizim için birer müzisyenlerdir. Bizim gözümüzde öğrenmeye, değişime, gelişime açık olmak ve amatör bir ruha sahip olmak önemlidir. Müzisyen bir kültür adamı, sanat adamı, kısaca bir bilim adamıdır. Üretir ve telif hakkı gelir alır. Bunun için solfej nota ve usul bilmesi önemlidir. Evrensellik açısından mutlak tekniğe ihtiyaç vardır. Belgelemek gerekir. Majör bir durum olduğu için tarzanca müzik yapılmaz. Bir öğretmen olarak bizler bunu çok önemsiyoruz. Sizde Müzik Özel Ders alarak ne kadar yetkin ve bilgili olduğumuzu ilk dakikadan itibaren hissedeceksiniz.

Eğitim ve öğretim bir kültür işidir. Yürek ister. Bu sonsuza kadar devam eden bir durumdur. Duraklatıldığında yada bırakıldığında çürüme başlar. Sistem Majör ve armonidir. Müziğin insana kattığı sayısız değer ve şifası mevcuttur. Bizleri hayallerimiz gelecek ve gençliğimiz motive ediyor. Müzikle bunu daha da canlı olarak şenlendiriyoruz.

Böylece görülür ki ünlü edebiyatçı, siyasetçi, ressam ve doğa bilimci Johann Wolfgang von Goethe dediği gibi  “Müziksiz hayat hatadır.”

Müziğe başlarlarken doğru bir başlangıç yapmak önemlidir.

Öncelikle Müzik Birebir Ders yaparken bir eser tespit ediyoruz. Bu eserin bizi geliştireceğinden emin oluyoruz. böylelikle başarıdaki alışkanlıklarda yetkin hale geliyoruz. Müziği ve enstrümanı kullanmayı öğreniyoruz. Müzik kulağı, parmak baskıları, ses, usul, nota- solfej vb müziği kullanmayı öğretiyoruz.

Özel Ders Verdiğimiz Enstrümanlar:

  • Bağlama Birebir Özel Ders
  • Gitar Birebir Özel Ders
  • Keman Birebir Özel Ders
  • Saz Birebir Özel Ders