Anasayfa / Ana Sayfa Slayt / Neden Özel Ders

Neden Özel Ders

Neden Özel Ders

Özel ders almanın bir çok sebebi olabilir. Neden Özel Ders için Bunlar:

Anlamıyorum!…

Okulda, kursta yada dershanede dersleri görürken hazırbulunuşluğunuzun tam ve eksiksiz olması gerekir yani daha önceki yıllarda öğrenmeniz gereken ama sizin bir türlü öğrenemediğiniz konular varsa okulda, kursta ve dershanede anlamanız çok güçtür. İster Matematik isterseniz Fizik yada Geometri veya hangi ders olursa olsun aynı şekilde olacaktır.

Bundan kurtulma

Okulda, kursta yada dershanede bu gibi eksikleri gidermek çok güçtür. Ancak Özel ders veya Birebir özel ders şeklinde sizi dinleyen ve soru çözme sitilinize bakarak küçük ayrıntılarda gizli olan sizin yanlışlarınızı bularak bunları anında gideren bir öğretmen olduğunda çok daha hızlı şekilde başarıya ulaşmanız tetiklenecek ve bir domino etkisi gibi öğrenmeyi öğrenerek mükemmel bir şekil dersi öğreneceksiniz. Tabi bu ancak özel ders veren öğretmenin doğru tavır ve yaklaşımı sayesinde olabilir.

özel ders verenler
Neden özel ders

Peki Özel Ders Öğretmeni Nasıl Olmalı

ister Matematik özel ders versin, ister Fizik özel ders versin veya Herhangi bir derste özel ders veren özel öğretmen olsun. Seçeceğiniz özel ders öğretmeni Her zaman konuya hakimiyeti tam olan bir öğretmen olmalıdır.

Peki Bunu Nasıl Anlarsınız?

İlk andan itibaren dersteki anlamanızın üst seviyede olması gerekir. üç ay yada beş ay ders verdikten sonra anlaşılır sanmayın. İyi bir özel ders öğretmeninden ilk saniye ilk dakika itibari ile bunu hissedebilirsiniz.

Ne kadar (kaç saat) Özel Ders almalıyım

Özel ders okulda yada dershaneden farklı olarak daha verimli olur. Çünkü; Birebir Özel Ders ile öğrencinin bilmedikleri ve öğrenemedikleri kavramlar hemen fark edilerek kısa sürede öğretilebilir. Tecrübeli bir öğretmen hemen bunu fark edecektir. Normalde okul dershane gibi kurumlarda haftalık 5 saat görülen matematik çoğu zaman haftalık 2 saat özel ders alarak bu açık kolaylıkla kapatılabilir. Ancak bazı durumlarda 3 saat ders almakta gerekebilir. 3 saatten fazla ders alındığında ise bunu haftalık ders programı şeklinde günlere bölerek en az bir günde 1,5 saat en fazla ise 3 saat şeklinde yapılması gerekir. Ancak kaç saat olayını Uzman öğretmen öğrenci ile birlikte karar vermesi en iyisi olacaktır.

Ücretsiz Deneme Dersi Talep Edin

Hem tanışma vesilesi hemde işinde ne kadar iyi olduğunu hissede bileceksiniz. böylece zaman ve para kaybına uğramanızın önüne geçmiş olursunuz.

 

Hakkında ahmet narin

ilginizi çekebilir

Ataşehir Özel Matematik Dersi

Ataşehir Özel Matematik Dersi

Ataşehir Matematik Özel Ders Ataşehir Özel Matematik Dersi veriyoruz. Matematik dersi eğitim hayatının her evresinde …