Anasayfa / REHBERLİK / Geometri Çalışma Taktikleri

Geometri Çalışma Taktikleri

Geometri Çalışma Taktikleri ve Teknikleri dersin anlaşılması için çok önemlidir. Bakmak ve görmek arasındaki ince çizgidir.

Geometri Çalışma Taktikleri nelerdir?

1-Derslerde maksimum seviyede konsantrasyon sağlanmalıdır.

2-Tüm kurallar dikkatle dinlenmeli ispatları incelenmelidir.

3-Örnek çözümler takip edilmeli anlaşılmayan durumlar anında sorulmalıdır.

4-Ders dışı çalışmada tüm ders notları tekrar edilmeli örnek sorular bir kez daha çözülmelidir.

5-Konu ANLATIMLI kitapların örnek soruları, Çözümlü testleri incelendikten sonra cevaplı testlere geçilmeli ve Mümkünse birden fazla kitaptan (her kitabın 1. Testi sonra 2. Testi … şeklinde  çözülmelidir.) soru çözülmelidir.

6-Anlaşılmayan görülmeyen sorular sorulmalı Çözümleri alınmalıdır.

7-Soru Çözümleri yapılırken verilen bilgiler dikkatle okunmalı ve şeklin üzerinde gösterilmelidir.Bakış açınızın değişmesini sağlamak için gerekirse sorular büyütülmüş bir şekilde tekrar çizilmelidir.

8-Unutmayın ki gerekli teorik bilgiler öğrenildikten sonra geometri bilme işinden çok görme işine dönüşecektir.Görmek içinde sadece bakmak yetmez bilgilerin nerede nasıl kullanılacağını bildiğiniz zaman farklı bakmayı da öğrenmiş olacaksınız.Bakış açınızın gelişmiş olması sizi sonuca bir adım daha yaklaştırmış olacaktır.

Geometri Çalışma Taktikleri öğrenmekle:

Geometri severek ve isteyerek çalışıldığında göreceksiniz ki en sevdiğiniz ders  haline gelecektir.Bir tür bulmaca, oyun  olarak görülecektir.

geometri özel ders ile çalışma taktikleri

Hangi durumlarda Özel Geometri öğretmeninden Ders almalıyız?

Tabi düzeyiniz çok kötü olabilir(yani temeliniz). Bazende Geometri dersinden hiç iyi not alamadınız. Ancak artık kesinlikle Matematik yapmanız ve başarılı olmanız gerekiyor. Başaramazsanız hayallerinize ulaşamayacaksınız. Geometri Çalışma Taktikleri vererek başarmanızı sağlayacak öğretmen ile sizde hayallerinize kavuşun.

Veya Geometride iyisiniz ancak Mükemmel olmak istiyorsunuz.

Alternatifler Neler?

Bu durumda arayacağınız ve alternatif olacak; Dershane, Kurs , Özel Geometri öğretmeni gibi alternatifler var. tabi bunların arasında bir seçim yapacaksınız.

Hangi Özel öğretmenden Özel Ders almalı ?

Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenizin elverdiği öğretmenleri bulmalı ve  bulduğunuz öğretmenleri ilk olarak telefonda görüşerek tecrübesini tartabilirsiniz. Mümkünse ilk olarak bir deneme dersi talep edin böylece size uygun olarak ders verdiğinizden emin olabilirsiniz. Hata yapma oranınızı en aza indirmiş olursunuz.

 

Geometri Özel Ders ALARAK HEDEFİNİZE HIZLI ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN HEMEN 0505 322 11 77 NUMARALI TELEFONA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Haydi şimdi tüm olumsuzlukları bir kenara bırakıp geometri çalışma taktikleri ile yeniden başlayalım bu geniş dünyanın inceliklerini keşfetmeye …

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

lgs2020

LGS 2020 YILI SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMALARI

LGS 2020 ile ilgili tüm soruları Mili eğitim bakanımın Ziya SELÇUK açıklığa kavuşturdu. 2020 Yılı …