Anasayfa / özel ders / İngilizce

İngilizce

İngilizce özel ders : Öğrencinin sınıfına, seviyesine ve gereksinimine uygun düzeyde; İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin deneyimli ve pedagojiyi bilen özel bir eğitmenle geliştirilmesidir.

Neden İngilizce Özel Ders Almalıyım?

Öğrencinin İngilizce ile tanışması 2. sınıfta başlayıp, üniversiteye kadar devam eden ve en az 10 sene olan epeyce uzun bir süre. Öğrenci daha eğitiminin ilk yıllarında tanıştığı bu yeni dil ile hayatının geri kalanında sürekli tekrar tekrar karşılaşacaktır.

Eğitim hayatı boyunca ya sürekli kaçmaya çalışacak ya da öğrenmek için elinden gelen gayreti gösterecektir. Bu gayret tek başına yeterli olmayabilir. Kısır olan eğitim sistemi, okullarda yapılan toplu öğretim; bireysel öğrenme gereksinimlerini karşılamadığı herkesçe bilinmekte. Her birey farklı ve biricik yaratılmıştır. Tek bir eğitim modelinin bütün öğrencilere uygulanması ve herkesten tam ve eşit başarı beklenmesi söz konusu olamaz. İşte tam da bu noktada kişiye özel destek gerekmektedir.

Günümüz pandemi şartları zaten zor olan yabancı dil öğrenimini daha da zorlaştırmış ve biricik öğrenciler için bu meseleyi tam bir karabasan haline getirmiştir.

Biliyoruz ki İngilizce dünyanın ortak dilidir ve öğrenilmelidir. Öğrencilerin yaptığı her kariyer planı eninde sonunda İngilizce ile buluşacaktır. Meslek seçimi yaparken, okuyacakları bölümün İngilizce olması onları diğer rakiplerin önüne geçirecek, iş fırsatları yaratacak; sadece içinde bulundukları coğrafyanın değil dünyanın kaynaklarını kullanmalarını sağlayacaktır. Akademik hayatları boyunca eşsiz bir imkana sahip olacaklardır.

Kısacası İngilizce ile tanışmış ve bu dilden korkmayan ve onu öğrenen her bireyin hayatı kolaylaşacaktır.

ingilizce özel ders
İngilizce Özel Ders

Peki, İngilizce özel ders Nasıl Olacak?

Kişiler değişen durumlara ne kadar çabuk uyum sağlarlarsa o kadar az kaygı duyarlar. Buna adaptasyon denir. Pandemi süreci eğitim sistemini “online” sisteme çevirdi. Biz de bu duruma ayak uydurduk. Peki nasıl olacak online İngilizce eğitimi?

 • Kuru bir öğretim olan MEB müfredatını renkli etkinliklerle zenginleştirerek aktif bir öğrenme sunuyoruz. Öğrenciyi katılmaya çok sık teşvik eden bir program hazırladık.
 • Eğitim sisteminin vazgeçmediği ve öğrencilere bir türlü geçmeyen gramer’in (dil bilgisi) ötesinde; daha önemli olan dinleme ve konuşma becerileri dikkate alınacak.
 • Teknik bilgiler üzerinde daha az durarak, sürekli pasaj okumalarıyla düşünme yolunun İngilizce olmasını sağlayacağız.
 • Ders dışında öğrencinin İngilizce ile iletişiminin kesilmemesi için egzersizler verilecek.
 • Öğrenciye özel çalışma programı yapılacak.

Bir Örnekle Nasıl Çalışıldığını Görelim;

Online anlatılacak ders için eğitimci konu için slayt hazırlar.

Kelime öğrenme ağırlıklı ilerlenir. Öğrencinin kelime haznesini geliştirmek esas alınır. Haftalık ve aylık ulaşılması gereken hedefler planlanır.

Çocuklar için renkli etkinlikler, yetişkin ve lise öğrencileri için ise gerçek yaşamdan örneklerle; öğrencinin ilgisi gözetilerek okuma pasajları ile konular çalışılır. (Örn. Öğrenci havacılığa meraklı ise derste çalışılmak üzere bu konular ders öncesi hazırlanır.)

Çalışma esnasında okumaya, konuşmaya ve dinlemeye ağırlık verilir.

Konu sonrası yazma etkinlikleri yapılır. Kelimeler çıkartılır. Kolay öğrenilmesi için öğrenciye “Öğrendiğim Kelimeler Sözlüğü” oluşturulur. Yazma sırasında kullanılır.

Kazanımlar

 • Öğrenci artık kendi programını oluşturabilir ve takip edebilir.
 • İngilizce diline karşı ilgisi artar, kaygısı varsa azalır.
 • İngilizce dilini sever, çalışırken sıkılmaz.
 • Dersini yeterince önemser, sorumluluk alır; başarılı olmak için gereken çabayı gösterir.
 • Nasıl çalışacağını, ne kadar çalışacağı bilir, kaygılanmaz.
 • Okuma, yazma, dinleme ve konuşma olan 4 temel becerisi gelişir.

 İngilizce Özel Ders Fiyatları

İngilizce özel ders ücretleri alınacak dersin düzeyi ve dersin hangi ilçe ve semtte verileceğine göre değişmektedir. Öğrenmek için Özel Ders Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

evde birebir özel ders

Birebir özel ders %100 Tam öğrenme Modeli Yaparak Öğrenin

Birebir özel ders almadan önce bilmeniz gereken şey iyi bir öğretmeni bulmaktır. İyi bir öğretmenle …

Bir cevap yazın