Anasayfa / özel ders / Birebir özel ders %100 Tam öğrenme Modeli Yaparak Öğrenin

Birebir özel ders %100 Tam öğrenme Modeli Yaparak Öğrenin

Birebir özel ders almadan önce bilmeniz gereken şey iyi bir öğretmeni bulmaktır. İyi bir öğretmenle yola başlaya bilirseniz. Başarıyı garanti altına alabilirsiniz.

Başarı Nasıl Gelir?

Öğrencinin öncelikle başarıya inancı tam olmalıdır. Tabi bu durduk yere olacak bir kavram veya durum değildir. Soru çözülmeleri yaptığınızı ve her testin yarısının yanlış olduğu düşünün. Böyle bir durumda her normal insan yapamadığı için endişe duyar. Bu durum artarak kaygıya, dahada artarsa kronik bir başarısızlık durumu olacaktır.

Birebir özel ders ile başarısızlık yok!

Peki nasıl bir Özel öğretmen olmalı?

Öğretmen alanında uzman olmalı ki size maksimum vererek çok hızlı ilerlemenizi sağlasın. Bazı öğretmenler verim için aylar geçmesi gerektiğini düşünür ve söylerler. Ancak aksine uzman öğretmen ilk dakikadan itibaren tecrübesini göstererek öğrencinin dersi anlamasını mükemmel seviyeye getire bilir. Ancak aksi bir durum öğrencinin isteksiz olması durumunda olabilir. Bu durumun bir kaç sebebi olabilir.

  • Öğretmeni sevmemek,
  • Dersi sevmemek,
  • Soru çözememek,
  • Öz güven eksikliği

Hangi sıklıkta ve ne kadar ders almalıyım?

birebir ders ihtiyacınızı öğretmenle karar vermek en iyisi ancak alt ve üst limitleri hangi ders alacağınıza göre çok az esneklik göstere bilir.

En fazla 3 saat (180 dakika) – En az ise 1,5 saat (40+40 dakika) olmalı.

iki dersi aynı anda olması durumunda ise bu iki dersi dersi ayrı ayrı düşünüp karıştırmadan aynı gün alınabilir. Ders Sıklığını ise gün aşırı yani ders aldıktan sonra bir gün ara ile ders almak anlamayı kolaylaştırır. Yemek yediğimizde bile hazmetmeden yemek yemek nasıl rahatsız edecekse, ders alma sıklığı da aksine anlamayı zorlaştıracaktır.

Peki Birebir özel ders Öğretmenini Nereden Bulacağız?

Bunun için en iyi kaynak İnternettir. Ancak öğretmeni buldunuz ve onun doğru kişi olduğunu nereden anlarsınız?

Bunu anlamanın en basit yolu tanışmak için randevu verin. Ve mümkünse deneme dersi talep edin böylece seçiminizin doğruya en yakın olması ihtimalini arttırın.

Lise Birebir özel ders

Lise okul hayatının ilk ve önemli dönüm noktasıdır. ilk ve orta okulda olun çocukluğun bittiği ve artık birey olarak kendi talep ve isteklerinin olduğu yaşlardır. ilk ve orta okulda öğretmen veya veli zoruyla okuyan öğrenciler artık kendi istek, talep ve öz güvenlerine bağlı olarak öğrenme yoluna girer ve bunlardan bir veya bir kaçı eksikse başarısızlık ve hüsran bu öğrencinin yanından hiç ayrılmaz.

Birebir Matematik özel ders

Matematik yapısı itibariyle sadece dinleyerek öğrenilecek bir ders değildir. Matematikte herhangi bir konuyu öğrenmek için bol bol pratik yapmak gerekir. Dinleme, öğrenme, öğrendiklerini uygulama ve tekrar etme aşamaları tamamlanmadan Matematikte başarıya ulaşmak son derece zordur. Öğrenciler genelde sınıf ortamındaki derslerde yeterli pratik yapma imkanı bulamazlar ve konuyu öğrenemezler. Birebir derste ise öğretmen konuyu anlattıktan sonra kalemi öğrenciye devreder ve soru çözümlerini öğrenci yapar. Kuşkusuz öğrendiklerini hemen uygulama fırsatı bulan öğrenci bu pekiştirme ile daha iyi öğrenmiş olur. Verilen ödevlerle ise tekrar etme kısmı halledilerek öğrenilen bilgilerin kolay unutulmaması için en doğru öğrenme şekli yapılmış olur.

evde birebir özel ders
Birebir özel ders

Fizik Birebir özel ders 

Fizik dersi öğrenciye soyut bir ders olarak görünmektedir bundan dolayı da öğrenci zorlanmaktadır. Öğrencinin mantıklı hayal kurup, kurgu ile hayalindeki fiziksel olayı mantıklı matematik denklemlerine dönüştürebilmesi gibi büyük bir sorun gibi görülmekte bu nedenle de fizik dersinden başarısız görülmektedir.

Fizik dersi ile çözüme kolay gidiş yolundan yararlanmak oldukça mantıklıdır. Fizik dersi öğrencide yanlış anlaşılmış noktaları görebilmek ve çözmek çok kolay olur. Ayrıca öğrenci özel öğretmen ile birkaç kavramın birden görülerek çözülmesi gereken sorulara faklı sorgulayıcı bakış açıları ile bakılabildiğini görür.

Birebir fizik özel ders ile sizde ezbere değil mantığını öğreneceksiniz.

Geometri Birebir özel ders 

Geometri dersi Matematiğin cebirsel ifadelerini şekiller üzerinde uygulayan bilim dalıdır. Bir başka ifadeyle matematiksel formüllerin şekiller üzerinde gösterilme biçimidir. Geometri dersi hem ilköğretimde hem de lisede sayısal derslerin arasında öğrencilerin en çok zorlandıkları derslerden biridir.

Birebir Geometri özel ders alan öğrenciler öğretmen yetkinliği sayesinde geçmiş senelerdeki Geometri eksiklerini en kısa zamanda kapatıp temellerini sağlamlaştırırlar. Geometri birebir özel ders hizmetini birleştiren anlayışımız sayesinde geometri dersinden başarılı olmamanızın sebeplerini irdeliyor ve gerekli çözümleri üretiyoruz.

Kimya 

Kimya bilimi maddenin yapısını, özelliklerini, bileşimini, etkileşimlerini, değişimlerini ve etkileşimlerini inceler. Hem uygulamalı hem de teorik bir derstir. Matematik ve Fizik dersleri ile de yakından ilişkilidir. Yani fizik ve matematik derslerinde zorlanıyorsanız genelde kimya dersinde de zorlanırsınız. Yalnız kimya kavram, sembol ve kısaltmalarla dolu bir derstir. Bu nedenle belli bir yöntem ve metodolojiyle öğrenilmesi gereklidir. Ayrıca 9., 10., 11., ve 12. sınıflarda görülen kimya dersleri birbirleriyle yakından ilişkilidir ve adeta bir zincir oluşturmaktadırlar. Bu sınıfların herhangi birindeki eksiklik diğerlerini de etkilemekte ve derste başarısız olunmasına yol açmaktadır. İşte bu yüzden tüm bu farklı derslerle ilişkilendirebilmek, kimyanın içeriğindeki sembolleri, kavramları ve kısaltmaları belli bir metot içerisinde öğrenebilmek ve farklı yıllarda analatılan konular arasındaki ilişkiyi kurabilmek de ancak kimyadan ders almakla gerçekleşmektedir.

Kimya dersindeki soyut kavramları anlamak öğrencilerin zorlandığı kısımların başında gelmektedir. Birebir ders sayesinde öğrencinin soyut kavramları somutlaştırması, öğretmen gözetiminde bol miktarda soru çözülerek ve uygulama yapılarak konuların tam anlamıyla kavratılması ve pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanında özel öğretmen ile öğrenci sorulara farklı bir bakış açısı ile bakmayı ve pratik çözümlerle yapabildiği kısımları da daha iyi ve etkili yapmayı öğrenir. Üniversite sınav sistemimizde temel ölçülen şeyin bilginin yanında, bilineni hızlı ve pratik bir şekilde yapmak olmasından dolayı bu pratik yöntemlerin ne kadar önemli olduğu da açıktır.

Biyoloji

Biyoloji bilimi, dilimizde canlı bilimi olarak adlandırılmaktadır. Canlının ve canlılık özelliklerinin merkezde olduğu biyoloji dersi diğer fen derslerinden doğası gereği ayrılmaktadır. Bakıldığında Fizik ve Kimya kadar sayılar ve hesaplamalar yer almasa da Biyoloji dersini anlamak ve anlamlandırabilmek için analitik düşünmeye, neden- niçin gibi sorular sorabilme kabiliyetine ihtiyaç vardır. Bugünde öğrenciler arasında tartışılan Biyolojinin sözel anlamaya ve ezbere dayalı bir ders olduğu algısı yaygın olsa da Sayısal düşünme yeteneğine sahip olmayan öğrencilerde öğrenilen bilgilerin kalıcı olması için çok daha fazla çaba sarf etmek gerekir.  Biyoloji dersi ezberlenerek değil derste görsel öğelerden yararlanarak, öğrenilmeye çalışılan bilgiyi bir örüntü ve kodlamayla hafızalanarak öğrenilir. Öğrenilen bilgilerin kalıcılığını sağlamak, ancak öğrenilenlerin hayata katılmasıyla ve hayatla ilişkilendirilmesiyle mümkündür.

Niçin Birebir Biyoloji özel ders ?

Biyolojinin en önemli özelliklerinden birisi; öğrenciler için seçiciliği olan bir ders, kritik ve stratejik bir ders olması ders olmasıdır. Nitekim Sözel ve Eşit ağırlık alanlarından üniversite sınavına girecek öğrencilerin istatistiksel olarak kendilerine en yakın hissettikleri ve yapılabilir gördükleri branş biyolojiyken, aynı zamanda yapıldığında bu alanlardaki öğrencilerin kendi alandaşları arasında fark yaratabilmeyi sağlamaktadır. Sayısal öğrenciler içinse en çok zorlandıkları branş olması nedeniyle de yine yapıldığında ayırt ediciliği olan önemli bir branştır.

Biyoloji dersini başarmak hem okul içi ders başarısı için önemliyken aynı zamanda okul puanın yüksek tutulması için çok önemlidir. Yeni YKS sınav sistemi gereği üniversite sınavındaki soru sayısı azaltılsa da yine sağlık alanından yapılacak tercihler için çok önemli bir derstir. Birebir özel ders ile sizde başarıya ulaşabilirsiniz.

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

Müzik Özel Ders

Müzik özel ders

İyi bir müzikolog dan Müzik Özel Ders almak Başarı için en basit ve en keskin yol olacaktır. İnsan en güzel bir enstrümandır.

Bir cevap yazın