Anasayfa / REHBERLİK / AYT VE TYT BAŞVURULARI

AYT VE TYT BAŞVURULARI

AYT VE TYT BAŞVURULARI

AYT VE TYT NEDİR
AYT VE TYT SINAVI

Yüz binlerce öğrencinin üniversite hayali için son ve en büyük aşama olan 2019 YKS başvuruları devam ediyor. ÖSYM’nin yayımladığı üniversite sınavı kılavuzu ile YKS -AYT ve TYT başvuru ücreti gibi birçok detay belli olurken, adaylar da konuya yönelik sorgulamalarını gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere, YKS başvuru işlemleri tamamlanmadan TYT, AYT ve YDT oturumlarına katılım sağlanamıyor. Peki, YKS AYT ve TYT başvuruları ne zaman sona erecek? YKS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak? İşte, izlemeniz gereken adımlar;

2019 YKS SINAV TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yayımlanan sınav takvimi neticesinde,

2019 YKS’nin 1. oturumu TYT 15 Haziran, 2. oturum AYT ile YDT 16 Haziran tarihlerinde üç farklı oturum olarak düzenlenecek.

YKS AYT VE TYT BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

12 Şubat 2019 Salı günü başlayan YKS başvuru işlemleri, 6 Mart 2019 Çarşamba gününe kadar devam edecek. Bu tarihler arasında işlemlerini tamamlayamayan adaylar için geç başvuru günü 19 Mart olarak belirlendi.

YKS başvurularına yönelik detaylar için ilerleyiniz…

YKS BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

lgs2020

LGS 2020 YILI SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMALARI

LGS 2020 ile ilgili tüm soruları Mili eğitim bakanımın Ziya SELÇUK açıklığa kavuşturdu. 2020 Yılı …