İlçeler
Anasayfa / REHBERLİK / En iyi 5 özel ders tavsiyeleri
Matematik Özel Ders

En iyi 5 özel ders tavsiyeleri

özel ders tavsiyeleri

Özel Ders alacaklara tavsiyeler yer aldığı bu yazımızı ders almadan mutlaka okumalısınız.

Özel ders almaya karar verdiniz. Matematik netlerinin çok kötü, fizik dersi sizin için bir felaket. İşe girmeniz için seviyeniz yeterli değil. Acil çözüm arayışı içine girdiğinizde kaşınıza iki seçenek çıkıyor : Ya kurs ya da özel ders!

“Kendi yerinizde, dilediğiniz vakitlerde özel ders almak için ne yapabilirsiniz? Tıklayın”

Öğrenciler, Özel Ders Tavsiyeleri !

Özel Ders Ücreti 

özel ders tavsiyeleri başında gelen bütçedir. Bütçenizi sarsmayacak bir özel ders ücreti için size faydalı olacağınıza emin olacağınız öğretmenden vazgeçmeyin.

 

Aksanı Yüzünden Öğretmeni Harcamayın

Özel ders alacağınız öğretmenin aksanı yüzünden ön yargıya varmayın. Evet, güzel ve akıcı bir Türkçesi olmayabilir, fakat mükemmel bir öğretici olabileceğini de aklınızdan çıkarmayın. Hatta sözcü dağarcığı, cümle kullanımı ve dersi anlatış tarzı sizden kat be kat daha iyi olabilir. Mühim olan, sizin ne niyetle özel ders almaya karar verdiğinizi unutmamanızda.

 

Deneme Dersi İsteyin

Özel ders almak istediğiniz alan, eğer öğrenilmesi bir kaç ders alabilecek bir konu içeriyorsa ilk derste konuyu tam öğremeye bilirsiniz. Paniğe kapılıp öğretmenden özel ders almayı hemen kesmeyin. Bunun yerine öğretmenden ileriki derslerde neler olabileceğine dair rapor isteyin.

 

Ucuza Özel Ders Riskli Olabilir

Yalnızca bütçenizi düşünerek özel ders verme işini tecrübesinden emin olmadığınız bir öğretmene bırakmayınız. Ucuza getireyim derken aslında kaybettiğiniz zaman ve motivasyondan başka bir şey değildir.

 

Branş Öğretmeni Olması İyidir

Yalnızca branş öğretmenleri özel ders vermez. Örneğin matematik ve fizik gibi fen derslerinde, mühendislik mezunu ve kendisini özel ders konusunda yetiştirmiş bir öğretmenin neler başarabileceğine asla inanamazsınız.

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

tyt ayt matematik nasıl fullenir

TYT matematik nasıl fullenir – hızlı çözülür – nereden başlamalıyım – çalışma programı

Bu makalemizde en çok sorulan sorular olun;  TYT Matematik nasıl fullenir?  TYT Matematik soruları nasıl …