Anasayfa / Bizden Haberler / Neden Matematik Özel Ders

Neden Matematik Özel Ders

Neden Matematik Özel Ders

NEDEN ÖZEL MATEMATİK ÖĞRETMENİ
NEDEN MATEMATİK ÖZEL DERS

Ülkemizde sözel mantık ve konularda sınavlarda olan başarı genel itibari ile her birey neredeyse yapmakta ancak konu sınav olunca, bu başarı bir yere kadar sizi taşıyabilmektedir. Ancak Matematik denilince bireylerin çoğu maalesef matematik gibi derslerde başarılı olamadıkları için sınavlarda ön sıraları alamamaktadır.

Peki Başarısızlığın Sebepleri Neler?

  • Temel eksikliği
  • Derse olan ön yargı
  • Sınıf ortamındaki sosyal baskı
  • Kalabalık ortamda dikkat dağınıklığı

1-Temel eksikliği

Temel eksikliği dediğimizde aslında içinde yaşadığımız an pek farkına varamıyoruz. Ancak bu eksikliklerin acısını ileri ki  sınıflarda çok kötü şekilde hissediyoruz. Buda telafisi çok zor sonuçlar doğurabiliyor. Mümkün olan en kısa sürede bu eksikliklerin tespit ve telafisinin yapılması şart. Bunun en kolay yolu da  Matematik özel ders almaktan geçiyor. Dershane, Özel Okul yada Kurs gibi kurumlarda bu eksiklerinizin sadece küçük bir kısmını yaparken Matematik özel Ders ile çok daha hızlı bir şekilde kapandığını göreceksiniz.

2-Derse Olan Ön Yargı

Bu durumun en önemli objeleri öğretmen ve öğrencidir. Ya öğretmen dersi öğrenciye sevdirememiştir yada öğrenci sevmemiştir daha sonra ise başarısızlığı kabulleniş öylesine güçlü bir psikolojik etkidir ki bazen başarısızlığın önündeki tüm engeller kalksa da kişi başarısız olacağına inandığı için engelin kalkmış olduğunu fark edemez.

Bizim derslerimizde ise öğrenci çözebildiğini gördüğü anda gerekli öz güveni gelecek ve başaracağına inanarak başarıya koşar adımlarla gidecektir.

3-Sınıf ortamındaki sosyal baskı

Öğrenciler için korku rüyadır. Aşağılanma duygusu içinde doğru bildiğini bile saklama huyudur. Öz  güven eksikliğinin çok fazla olduğu durumlarda ortaya çıkar. Öğrenci belkide ömür boyunca bu korkusunu yenemeyebilir. Bu yüzden önce dersi sevdirmeli ve derse karşı olan tutum ve  öz güven eksikliğinin bir an önce giderilmesi şarttır. Bizde Matematik özel ders vererek, öğrencilerin dersi sevdirme ve öz güven kazandırmanın en kısa yoludur.

4-Kalabalık ortamda dikkat dağınıklığı

Dikkat dağınıklığı kavramı son yıllarda çokça duyduğumuz kavramlar içerisine girdi. Genelde çok hissedilmese de bir çok bireyde farklı düzeylerde görülmektedir. Sınıf ortamındaki bireylerin dikkati tam olarak derse vermeleri çoğu zaman yapamadıkları arasındadır. Ancak Matematik özel ders alırken bu problem kolayca aşılır.

 

Hakkında ahmet narin

ilginizi çekebilir

Matematik özel ders verenler

Matematik Özel Ders

Matematik Birebir Ders Sınavlara hazırlık ve okula takviye matematik özel ders veriyoruz. Ümraniye, Ataşehir ve …