Anasayfa / REHBERLİK / Özel Ders Alacaklara Tavsiyeler

Özel Ders Alacaklara Tavsiyeler

Özel Ders Alacaksanız Bunları Yapmayın

özel ders verenler
Özel ders alacaklara tavsiyeler

Sonunda özel ders almaya karar verdiniz. Matematik netlerinin felaket, fizik dersi sizin için bir kabus. İşe gireceksiniz ama İngilizce seviyeniz yeterli değil. Acil çözüm arayışı içine girdiğinizde kaşınıza iki seçenek çıkıyor : Ya kurs ya da özel ders! İşte tam burada Özel Ders Alacaklara Tavsiyeler …

“Kendi yerinizde, dilediğiniz vakitlerde özel ders almak için ne yapabilirsiniz?”

Öğrenciler, Özel Ders Alırken Şunları Yapmayın!

Özel Ders Alacaklara Tavsiyeler – Özel Ders Ücreti

Bütçenizi sarsmayacak bir özel ders ücreti için size faydalı olacağınıza emin olacağınız öğretmenden vazgeçmeyin. Özel ders pahalı gibi gözükse de verimli ders ve öğretmen olduğu sürece paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

 

Aksanı Yüzünden Öğretmeni Harcamayın

Özel ders alacağınız öğretmenin aksanı yüzünden ön yargıya varmayın. Evet, güzel ve akıcı bir Türkçesi olmayabilir, fakat mükemmel bir öğretici olabileceğini de aklınızdan çıkarmayın. Hatta sözcü dağarcığı, cümle kullanımı ve dersi anlatış tarzı sizden kat be kat daha iyi olabilir. Mühim olan, sizin ne niyetle özel ders almaya karar verdiğinizi unutmamanızda.

Deneme Dersi İsteyin

Özel ders almak istediğiniz alan, eğer öğrenilmesi bir kaç ders alabilecek bir konu içeriyorsa ilk derste konuyu tam öğrenmeye bilirsiniz. Paniğe kapılıp öğretmenden özel ders almayı hemen kesmeyin. Bunun yerine öğretmenden ileri ki derslerde neler olabileceğine dair rapor isteyin.

 

Özel Ders Alacaklara Tavsiyeler – Ucuza Ders Riskli Olabilir

Yalnızca bütçenizi düşünerek özel ders verme işini tecrübesinden emin olmadığınız bir öğretmene bırakmayınız. Ucuza getireyim derken aslında kaybettiğiniz zaman ve motivasyondan başka bir şey değildir. bu yüzden en doğrusu deneme dersi isteyip hocanın tecrübesi ve verimini görmek sizin hem para kaybınızı önler hemde zamanınızı boşa harcamanızı önleyecektir.

Branş Öğretmeni Olması İyidir

Yalnızca branş öğretmenleri özel ders vermez. Örneğin matematik ve fizik gibi fen derslerinde, mühendislik mezunu ve kendisini özel ders konusunda yetiştirmiş bir öğretmenin neler başarabileceğine asla inanamazsınız.

Özel Ders Verenler içerisinde iyi bir seçim yapmak çok önemli hem zaman hemde maddi kayba ve hatta hayallerinizi ertelememek için doğru kişiyi bulmalısınız. 15 yıllık tecrübe ve birikimle bu konuda iddialıyız.

Uzman Öğretmen Ahmet Narin

0505 322 11 77

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

lgs2020

LGS 2020 YILI SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMALARI

LGS 2020 ile ilgili tüm soruları Mili eğitim bakanımın Ziya SELÇUK açıklığa kavuşturdu. 2020 Yılı …