Anasayfa / REHBERLİK / özel ders ilanları

özel ders ilanları

Özel Ders İlanları ve Duyuruları genel itibari ile İnternet üzerinde bulunmaktadır. İnternet üzerinden bulduğunuz ilan içinden iyi ve güvenilir bir özel ders öğretmeni bulmak oldukça güçtür. Ancak imkansız değil. kötü bir durumla karşılaşmamak için yapmanız gerekenler:

Uzman Öğretmenden mi? – Öğrenciden mi?

Öğretmenliğin getirdiği Pedagojik formasyon bilgisi gibi bir eğitim almadığı için öğrenciye sadece kendi anladığı gibi anlatmayı yapabilir.  Öğrenci eksiklerini tam olarak göremeyen ve göremediği için de öğrencinin eksiklerini de kapatamayacaktır.

Özel Ders ilanları için Bütçeniz Nedir?

İlk olarak  yapmanız gereken bütçenizi ayarlamak. Birebir Özel Ders için Ne kadarlık bir bütçe ayırabilirsiniz. bu sorunun yanıtı önemli.

Ucuza Ders Riskli Olabilir

Yalnızca bütçenizi düşünerek özel ders verme işini tecrübesinden emin olmadığınız bir öğretmene bırakmayınız. Ucuza getireyim derken aslında kaybettiğiniz zaman ve motivasyondan başka bir şey değildir.

Hangi Dersler Yeterli olur?

Özel ders alırken unutmamanız gereken şey paket program şeklinde olmayabileceğidir. Sizin hangi konularda yardım alacağınızı belirleyip bu konular üzerine özel ders alabilirsiniz.

Özel ders ilanları içerisinden bir öğretmen ilan ile Matematik Özel Ders almaya karar verdiniz ve ders almak için minimum bilmeniz gereken şeyler var tabi ki bunları  göz önünde bulundurarak bu planı yapmalısınız. Mesela Köklü sayılara başlamadan önce kesinlikle üslü sayılar konusunu çok iyi bilmeniz gerekir. Aksi taktirde köklü sayıları anlamak çok zor olacaktır. Bu yüzden konuya göre düşünmek gerekir.

Özel Ders ilanları –  Ders Ücreti

Bütçenizi sarsmayacak bir özel ders ücreti için size faydalı olacağınıza emin olacağınız öğretmenden vazgeçmeyin. özel ders faydaları arasında ekonomik görünmese de aslında iyi bir öğretmende paranızın karşılığını  tam alırsınız.

Plan

İyi bir planlama şart. Sadece ders çalışmak yetmeyecektir. Bunu tertipli ve düzenli şekilde yapmazsanız sadece zaman harcamış olursunuz ancak başarıya ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Saatlik Plan, Günlük plan, Haftalık Plan, Aylık Plan hatta yıllık plan yaparak sağlam adımlarla ilerleme kaydet melisiniz.

Özel Ders ilanları – Öğretmenden Deneme Dersi

Ders ilanları içerisinde bulduğunuz öğretmenlerden ders almadan önce ücretsiz deneme dersi talep ederek zaman ve para kaybınızı en aza indirebilirsiniz.

Hakkında ahmet narin

15 yıldır 100'lerce öğrenciye matematik özel ders vererek hedeflerine ulaşmasını sağladı. Tam öğrenme modeli ile Bakarak değil yaparak öğreterek başarıya ulaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

lgs2020

LGS 2020 YILI SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMALARI

LGS 2020 ile ilgili tüm soruları Mili eğitim bakanımın Ziya SELÇUK açıklığa kavuşturdu. 2020 Yılı …

Bir cevap yazın